Już we wtorek o godzinie 21:00, na stadionie Dumy Katalonii rozlegnie się pierwszy gwizdek, rozpoczynający mecz ostatniej kolejki fazy grupowej, pomiędzy FC Barceloną, a Tottenhamem.
Pomimo, że Barcelona już wcześniej zapewniła sobie awans z pierwszego miejsca w grupie B, to o drugą lokatę wciąż walczą Tottenham i Inter Mediolan.

Włosi w ostatnim meczu zmierzą się z najsłabszą drużyną – PSV Eindhoven, więc wszystko wskazuje na to, że uda im się uzyskać zwycięstwo. Wszystko zależy więc od tego jak londyńczycy zaprezentują się na Camp Nou.

Obecna sytuacja w grupie B wygląda następująco. Barcelona prowadzi z 13 punktami na koncie, a Tottenham i Inter zajmują ex aequo drugie miejsce z siedmioma punktami. PSV nie ma już żadnych szans na awans, gdyż zajmuje ostatnie miejsce z zaledwie jednym punktem.
Przyjrzyjmy się bliżej szansom obu drużyn na zwycięstwo.

Ostatnie wyniki, Barcelona – Tottenham

Ostatnie ligowe spotkania obu drużyn zakończyły się pewnymi, wysokimi zwycięstwami. Barcelona pokonała Villareal (2:0) i rozgromiła Espanyol (4:0), Tottenham natomiast wygrał z Southampton (3:1), a także pokonał 2:0 Leicester. Nieco wcześniej jednak drużyna z Londynu została pokonana przez Arsenal, podczas, gdy zwycięska seria Barcelony trwa aż od czterech meczy.

Ostatnie mecze miedzy sobą obu drużyn

Barcelona i Tottenham w tym roku spotkali się ze sobą 2 razy. W najświeższym pojedynku kibice na Wembley obejrzeli aż sześć bramek. Barcelona do przerwy prowadziła 2:0 po golach Coutinho i Rakticia. W drugiej połowie Tottenham dwa razy zdobywał kontaktowego gola, ale Duma Katalonii za każdym razem odpowiadała bramką.
Wcześniej obie drużyny spotkały się na turnieju International Champions Cup, gdzie Barcelona wygrała mecz w rzutach karnych. Samo spotkanie, w regulaminowym czasie gry, zakończyło się remisem 2:2

Składy drużyn

W składach obu drużyn nie powinno być niespodzianek. Należy jednak pamiętać, że trener Barcelony nie będzie miał do dyspozycji kontuzjowanych graczy: Sergiego Roberto, Rafnhy, Malcoma i Samuela Umtitiego. Ze względu na to, że Barcelona nie potrzebuje zwycięstwa, możliwe jest że szkoleniowiec da odpocząć kilku podstawowym zawodnikom.
W drużynie Tottenhamu zabraknie natomiast Mousy Dembele, Serge’a Auriera, Davinsona Sancheza, Victora Wanyamy i Kierana Trippiera.

Kursy i typy

Legalny Bukmacher totalbet przewiduje zwycięstwo drużyny z Katalonii. Kursy wśród legalnych polskich bukmachererów wahają sie w okolicach 2.00 na Barcelonę, 3,95-4.20 na remis i 3.40-3,50 na drużynę z Londynu. Eksperci liczą na wyrównane i ciekawe spotkanie, które ostatecznie zakończy się zwycięstwem Barcelony 2:1.