Tak naprawdę możemy rozważać kilka przypadków na tak słynny dziś koniec świata. Według jednych dzień taki nadejdzie już niedługo, gdyż pod koniec roku 2012. To bowiem jedna z wielu przepowiedni mówiących o tym dniu, jednak ta jest zdecydowanie najbardziej wiarygodna. To biblijny koniec świata, w którym ludzi na całej planecie spotka sąd ostateczny. Czy takie coś nadejdzie? Ciężko powiedzieć.

Z pewnością informacji o końcu świata było bardzo wiele i żadna do tej pory się nie sprawdziła. Najświeższą jest z pewnością rok milenijny. Minutę po północy pierwszego dnia 2000 roku komputery miały zwariować, a ludzkość miała pogrążyć się w ciemności. Rok milenijny okazał się jednak dużo bardziej delikatny dla nas niż myśleliśmy. Nie tylko jednak biblijny koniec świata można brać pod uwagę. Dużo bardziej prawdopodobne są inne scenariusze, choć te nie mają swojej konkretnej daty. Mowa tutaj na przykład o wyniszczeniu się człowieka na własne życzenie. Może to nastąpić chociażby poprzez degradację środowiska, która obecnie jest na bardzo wysokim poziomie. Stopień skażenia, brak wystarczających ilości wody pitnej oraz gruntów pod uprawę i lasów może doprowadzić do masowego wymierania milionów ludzi na całym świecie. Koniec świata to także postęp technologiczny.

Jeśli odpowiednio nie przemyślimy swoich działań to naprawdę może okazać się, że maszyny zniszczą nasz świat stając się mądrzejsze i posiadając dużo większą władzę niż ludzie. Problemem może być także wybuch wojny, a jak widać zamieszek dziś nie brakuje. Kolejna wojna światowa mogłaby zakończyć się bitwą atomową, a chyba nie trzeba tłumaczyć jak negatywne może mieć to skutki. Koniec świata może być więc bliższy niż się wam wydaje.