Pomysł na Euformę wpadł na własne potrzeby. Aby wyposażyć wnętrze dobrze zaprojektowane i dobrej jakości meble na ogół trzeba odwiedzić kilka lub nawet kilku miejscach – w jednym kupić nowoczesne sofa w innym stabilnym stole, a jeszcze inna krzesła markowe. Ponadto trzeba mieć wiedzę o istnieniu takich miejsc i rozeznania w ich ofercie. Dla przeciętnego zorientowane na klienta jest prawdziwym wyzwaniem.

Z pomocą projektantów wnętrz czasem przychodzą, ale mogą być trudno w obecnej ofercie wszystkich salonów mebli i oświetlenia. Poza tym, wielu klientów wciąż sama aranżuje swoje mieszkanie. Polscy entuzjaści projektowe mają jeszcze trudniej. Wielkie producenci mają zazwyczaj jeden mieszkający w większych miastach, a te najmniejsze są już trudno dostępne. Niektóre z nich można znaleźć w małych salonach i znaleźć tylko część Internetu.

Z tych obserwacji i własnych potrzeb jako klient wpadł na pomysł, aby stworzyć miejsce, gdzie miłośnicy dobrego projektu będzie znaleźć najlepsze produkty, polskich producentów mebli, akcesoriów i oświetlenia. Z tych obserwacji i własnych potrzeb jako klient wpadł na pomysł, aby stworzyć takie miejsce. To miejsce, gdzie miłośnicy dobrego designu znajdą produkty najlepszych polskich producentów mebli, akcesoriów i oświetlenia.