Koniec XX i początek XXI wieku to bez wątpienia czas istnienia najnowszych i najbardziej pionierskich technologii, które zmieniły dotychczasowy świat i mają olbrzymi impakt na realia, w których żyjemy obecnie. Jedną z takich bardzo doniosłych zdobyczy było z pewnością skonstruowanie elektronicznych układów scalonych. Znalezisko to było o tyle fantastyczne gdyż element scalony może posiadać w sobie od paru do nawet setek milionów podstawowych składników elektronicznych, którymi są diody, boczniki lub kondensory. Jak przełomowe dla świata było utworzenie komponentów scalonych może zaświadczać również fakt, że kreator pierwszego aktywnego chipu Jack Kilby zdobył za swój wkład Nagrodę Nobla w 2000 roku.

Aktualnie ciężko sobie nawet wyobrazić nasze życie bez nowoczesnych technologii, tabletów, odbiorników radiowych, telewizorów, itd. które zaopatrzone są w najnowsze chipy elektroniczne, dzięki czemu mogą pracować jeszcze sprawniej i zajmować mniej przestrzeni. Współczesny montaż elektroniki mimo zachowania podstawowych norm rożni się nieznacznie od swojego oryginału i podzielony został na dwa główne rodzaje, jakimi są: montaż nawlekany THT i powierzchniowy SMT. Z pomocą takiej tej techniki konstruktorzy mogą dostosowywać własne układy scalone do wymagań swoich klientów czy urządzeń, które będą one obsługiwać gwarantując nam dzięki temu bardzo innowacyjne urządzenia elektroniczne.

Obecny świat pełny jest wyjątkowo zaawansowanych technologii, które codziennie rozwijają się i stają się jeszcze bardziej nowoczesne, przez co pęd postępu naszego życia jest nieporównywalnie większe od tego jakie panowało kilkadziesiąt lat temu, dzięki czemu z otuchą możemy spoglądać w czas przyszły i czekać co nowego może nam ona ofiarować.