Panoramy 360 są jednym z najnowocześniejszych rozwiązań pojawiających się w Internecie, a co za tym idzie należą również do najciekawszych, które to odnajdują zastosowanie w przeróżnych
dziedzinach. Jednakże należy przede wszystkim przybliżyć, na czym ta technologia polega i skąd posiada niesamowitą moc. Forma wykonania panoramy 360 nie jest skomplikowaną. Jednakże, jeśli chodzi o odbiór i akceptację wśród użytkowników, cechuje się dość optymistycznie.

Panoramy 360 to przede wszystkim utrwalenie obrazów za pomocą zdjęć, które w późniejszej obróbce zostają przetworzone w ciągły obraz. Użytkownik zaś może obracać go w dowolną stronę, a co za tym idzie skupiać swoją uwagę, na tym, co najbardziej go interesuje. Swoboda takiego poruszanie się po stronach internetowych w wielu przypadkach określana jest również mianem, wycieczki wirtualne, które uznane jest za bardziej atrakcyjne i zaciekawiające. Dzięki tej technologii można promować każdy biznes oraz bogatą w zabytki gminę czy też miasto. Planując wakacje coraz większą coraz większą uwagę zwracamy na miejsce, które chcemy wybrać – często tradycyjne galerie zdjęć nie są wystarczające. Podobnie jest w branży nieruchomości gdzie zdjęcia panoramiczne są bardzo pomocne w podjęciu życiowej decyzji jaką jest kupno mieszkania – dlatego chętnie wracamy do odwiedzonych mieszkań przedstawionych właśnie za pomocą tej technologii.

Ile czasu można zaoszczędzić planując urlop to właśnie wirtualne wycieczki pozwalają wybrać odpowiednie atrakcje turystyczne warte odwiedzenia.