Postaram się odpowiedzieć na pytanie, czy istnieje w coś takiego jak dobra fotografia ślubna. Dobra – to znaczy zrobiona z zacięciem reportażowym, w sposób ukazujący magię chwili a jednocześnie piękno panny młodej. Równie ważne, jeśli nie najważniejsze są oczywiście emocje, których ten dzień jest pełny. Czy istnieje dobra fotografia śluba w Białymstoku?

Zdecydowanie tak, jednak trudno do niej dotrzeć w zalewie ofert fotografów, którzy kupili sobie pierwszą cyfrową lustrzankę i zwietrzyli biznes życia – zostać fotografem ślubnym – przecież to takie łatwe. Wystarczy ?pocykać? ileś tysięcy zdjęć – zawsze coś się wybierze.Nic bardziej mylnego. Dobra fotografia ślubna charakteryzuje się wyjątkowym, pełnym dobrych zdjęć reportażem, a nie tylko pojedyńczymi kadrami. Dlatego właśnie materiały dobrych fotografów ogląda się z zapartym tchem – są spójne, poddane wyraźnej selekcji i montażowi, właściwie obrobione graficznie.

Dużo osób niestety myśli, że zaoszczędzi na dobrym fotografie, którego usługi nie kosztują mało. Skoro mogą mieć całą płytkę zdjęć już następnego dnia po imprezie za ułamek jego wartości, to po co przepłacać?. Zastanówcie się jeszcze raz. Mimo iż dobry fotograf zdjęcia odda wam po miesiącu albo nawet dwóch, materiał ten będziecie mieli na całe życie. Nie należy więc kierować się tym kryterium wyboru. Zdjęcia oddane dnia następnego nie będą poddane selekcji, montażowi, obróbce. Dostaniecie czyste pliki prosto z aparatu. To nie może wyjść dobrze.

Mam nadzieję, że chociaż trochę podpowiedziałem przyszłym parom młodym, jak powinny wybrać. Pamiętajcie – całe wesele to olbrzymi wydatek, wielki ocean uczuć, emocji i wydarzeń – czy naprawde chcecie, żeby nie zostały one właściwie utrwalone?