Dbałość o urodę nie tylko dla pań

Dzisiaj o urodę dbają panie i panowie. Uroda jest ważna, a do urody należy także dbałość o ciało, jego dobry stan. Zatem nie tylko eleganckie i drogie ubrania są ważne, ale także szczupła sylwetka, ciało bez celulitu, znamion, zbędnego owłosienia. Okropnie wyglądają owłosione łydki u pań. Usuwanie owłosienia jest obowiązkiem każdej kobiety. Dopiero gdy usunięte są włoski, wyregulowane brwi, oczyszczona cera można myśleć o makijażu. Na czystą cerę nakłada się krem, podkład, puder w kamieniu oraz tuszuje rzęsy i maluje pomadką usta. Makijaż powinien być naturalny, jeśli jest bardzo ciężki to oznacza, że jest to wersja wieczorowa.Kosmetyki najlepiej kupować seriami – krem na dzień, krem na noc, płyn do demakijażu, krem pod oczy – taka seria jest niezbędna i powinna pochodzić od jednego producenta.

Zmyj makijaż i miej czystą cerę

Wieczorem, przed snem, należy koniecznie zmyć makijaż i oczyścić cerę. Nie wolno spać z makijażem, bo cera nie oddycha, a pani wygląda rano niczym wymięta. Szczególnie uważnie należy zmyć tusz z rzęs. Może on wpadać do oczu i prowadzić do uczuleń. Właściwy płyn do demakijażu pozwoli zadbać o cerę i usunie każdy kosmetyk. Alergicy powinni kupować kosmetyki w wersji przeznaczonej specjalnie dla nich. Stosowanie standardowych kosmetyków może doprowadzić alergika do licznych problemów, a to wcale nie jest potrzebne. Lepiej kupić kosmetyki dedykowane osobom podatnym na uczulenia – seria kosmetyków polskich firm kosztuje około 80 złotych i jest to cena możliwa do akceptacji.

Nigdy nie wolno:

  • używać kosmetyków przeterminowanych;
  • kupować kosmetyków na bazarach;
  • korzystać z cudzych kosmetyków;
  • trzymać kosmetyków na słońcu;
  • pożyczać cudzego pilnika do paznokci, ponieważ w ten sposób możemy nabawić się jakiejś choroby.

To tylko kilka najczęstszych przewinień dotyczących używania kosmetyków. Oczywiście katalog jest znacznie szerszy i bogatszy. Jeśli nie wiemy, w jaki sposób się malować to profesjonalna kosmetyczka nam powie i naprowadzi nas na właściwy trop.