Czy rozrywka jest potrzebna?

Niektóre osoby uważają, że rozrywka jest stratą czasu. Czy tak jest na pewno? Nie, rozrywka jest niezbędna do odprężenia się, relaksu oraz wszelkich miłych chwil. Bez rozrywki bylibyśmy ponurakami skupionymi na pracy i życiu rodzinnym bez odrobiny uśmiechu i radości. Tymczasem relaks poprawia nastrój, wyzwala serotoninę i doprowadza nas do stanu, w którym radujemy się światem i całym otoczeniem. Nie narzekamy, nie marudzimy, odrzucamy troski i zmartwienia.

shutterstock_141767431

Rozrywka daje relaks

Rozrywka daje odprężenie, sprawia, że czujemy się wypoczęci i mamy ochotę powrócić do dawnych obowiązków. Co jest rozrywką? Pojęcie rozrywki jest złożone – jeden uważa za rozrywkę lekturę książki, inny woli skupić się na zwiedzaniu, uprawianiu sportu lub majsterkowaniu. Dla niektórych pań rozrywką jest gotowanie lub dzierganie swetrów. Ile osób, tyle pojęć rozrywki i relaksu. Są osoby, które najlepiej odpoczywają śpiąc lub nic nie robiąc. I mają do tego absolutne prawo. Niektórzy za rozrywkę uznają uprawianie ogródka działkowego lub bieganie w maratonach. Jeszcze inni lubią malowanie obrazów, dzierganie serwetek lub robienie zdjęć. Są też tacy, dla których wolontariat, czyli praca na rzecz innych jest rozrywką. Relaks nie może być przymusem, lecz ma być przyjemnością.

Jak zaplanować rozrywkę?

Można relaksować się kulturalnie, na przykład oglądając ulubione filmy, kabarety czy teatry. Jest to całkiem miła rozrywka, szczególnie w towarzystwie drugiej osoby. Podsumowując, rozrywka powinna być zaplanowana, mieć sens i cel. Bezcelowe snucie się po domu, ulicy czy parku może odprężać przez chwilę, ale ostatecznie wcale nie daje tego, na co czekamy.