Dziecko potrzebuje wolnego, dobrze zaplanowanego czasu

Dziecko potrzebuje czuć, że ma pewien ład i porządek. Czas dziecka powinien być zaplanowany. Najlepiej po zajęciach w szkole zaplanować czas tak, aby dziecko poczuło, że nie jest niepotrzebne, a jego rodzice mają dla niego dużo wolnego czasu. Jeśli rodzice pracują to dzieckiem może zająć się kochająca ciocia lub babcia. Dziecko potrzebuje dużo ciepła i czułości. Nie może być traktowane byle jak, nie może czuć się piątym kołem u wozu.

shutterstock_223792414

Interesujące zajęcia po szkole

Po opuszczeniu szkoły dziecko może uczęszczać na kółka zainteresowań, czuć się ważne i potrzebne, cieszyć się każdą chwilą spędzaną z przyjaciółmi i znajomymi. Dzieci lubią spędzać czas czynnie – sport, muzyka, taniec, ćwiczenia fizyczne czy ścianka wspinaczkowa na pewno wiele takiej rozrywki dziecku dostarczą. Dlatego każde dziecko potrzebuje odpocząć i poczuć się lepiej, przecież jest to najważniejsza dla niego sprawa – taka rozrywka i odpoczynek. Po zajęciach w szkole dziecko nie musi mieć codziennie zorganizowanego czasu. Nieraz powinno pobawić się i czuć się potrzebne. Każda chwila spędzona z rodzicami jest dla takiego malucha wyjątkowo ważna. Starsze dzieci na pewno wolą spędzać czas z rówieśnikami. Młody człowiek powinien mieć możliwości – gdy rodzice są zamożni to takich możliwości jest więcej. Gdy pieniędzy brakuje, życie malucha jest skromniejsze, ale nie znaczy to, że dziecko powinno być nieszczęśliwe.

Podsumowując, po lekcjach dziecko może spędzać czas interesująco. Nie trzeba go do niczego zmuszać, jednak na pewno warto zachęcać do takiego postępowania.