Jest jednym z tych miast, które przyciąga długą historią oraz piękną architekturą. Kalisz z pewnością zasługuje na uwagę, a wycieczki po terenie miasta i po jego najbliższej okolicy mogą okazać się przyjemnym doświadczeniem dla każdego miłośnika podróży. Bez wątpienia to jeden z najciekawszych ośrodków miejskich, jakimi może się pochwalić Wielkopolska. Dlaczego warto wybrać się z wizytą na teren tego miasta?

Kalisz to bez wątpienia atrakcyjne miasto. Przyciąga miejska katedra, która jest wspaniałym przykładem sakralnej architektury średniowiecznej. Innym cennym zabytkiem jest kościół św. Józefa, stanowiący z kolei ciekawy przykład sztuki późnobarokowej. To jednocześnie ważne miejsce dla wielu pielgrzymów, przy czym pierwszymi pątnikami byli tu…więźniowie, którym udało się przeżyć pobyt w obozie w Dachau.

Dumą miasta jest jednak należący do Franciszkanów kościół św. Stanisława. Historia tego zabytku sięga XIII wieku. W jego pobliżu można ujrzeć ciekawe zabudowania klasztorne, które świadczą o intensywnej i wielostronnej działalności zakonu na terenie miasta. Nie brak i świeckich zabytków, które sprawiają, że Kalisz jest tak atrakcyjnym miastem dla turystów. W czasie wycieczki po jego terenie warto zwrócić uwagę na pochodzący z okresu międzywojennego gmach ratuszowy oraz na słynną Rogatkę Wrocławską.

Inną atrakcją miasta jest Więzienie na Tyńcu, będące ciekawym zabytkiem z lat 80-tych XIX wieku. Z I połowy XIX wieku pochodzi natomiast budynek Trybunału, w którym obecnie mieści się sąd rejonowy.