Gdy dwoje zakochanych ludzi zdecyduje się na ślub  i wesele zazwyczaj organizację uroczystości zaczyna od wyboru daty, zarezerwowania sali i załatwienia formalności w kościele. Warto jednak pamiętać o jeszcze jednej bardzo ważnej sprawie, a mianowicie o fotografie. Ślubne sesje fotograficzne są ostatnio bardzo popularne.

W związku z tym profesjonalni fotografowie są rozchwytywani, ich terminarz pracy jest zarezerwowanych na kilka miesięcy na przód. Jeśli młoda para chce mieć piękną pamiątkę z najważniejszego dnia w ich życiu warto poświęcić trochę czasu i wysiłku na poszukiwanie profesjonalnego fotografika.Aby ślub i wesele można było miło wspominać przez długie lata, wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. Brak fotografa na weselu może popsuć humor nawet najszczęśliwszym narzeczonym. Osób i firm zajmujących się fotografowaniem ślubu i wesela jest bardzo dużo, warto jednak wybrać tą najlepszą. Wybór odpowiedniej osoby może nam ułatwić osobisty kontakt z artystą, obejrzenie wcześniejszych prac fotografa i zasięgnięcie opinii wśród znajomych i internautów.

Dla osób które cenią sobie oryginalność i niepowtarzalność dobrym rozwiązaniem jest wynajęcie początkującego w tej branży artysty, który ma świeże pomysły, dużo zapału do pracy i niezbyt napięty terminarz.Przed  podpisaniem umowy i ustaleniem szczegółów warto też skorzystać z możliwości jakie daje internet i obejrzeć portfolio kilku artystów. Może jakiś kadr lub poza szczególnie nam się spodoba i będziemy mogli pokazać naszemu fotografowi, że takie zdjęcie chcielibyśmy mieć. Pozwoli nam to uniknąć rozczarowania  a fotografowi ułatwi prace.