W okresie wakacyjnym, gdy dni są dłuższe, a urlopowicze w pełni aktywni, daje się zauważyć wzmożony ruch w okolicach lotnisk oraz dworców, gdzie turyści z bagażami szukają dla siebie transportu, który dowiezie ich do hotelu, ośrodka wypoczynkowego lub  pensjonatu.
Bywa to bardzo stresujące, zwłaszcza gdy zamówiona taksówka nie pojawiła się bądź odjechała w wyniku spóźnienia naszego samolotu czy pociągu.

Takich sytuacji można uniknąć, jeżeli należycie zaplanuje się nie tylko miejsce pobytu, ale także sam dojazd do celu naszej podróży.

Dzięki internetowi mamy teraz możliwość dużo wcześniej zamówić taksówkę, a jednocześnie porównać oferty z branży tele taxi. Pozwala nam na to serwis, w którym korporacje taksówkowe mogą zamieszczać swoje ogłoszenia oraz przedstawiać swój cennik taksówek w zależności od ich rodzaju. Wiadomo, że dla turystów wprost idealna będzie typowa taksówka bagażowa. Innym wystarczy klasyczny model.
Nie tylko turyści wybierają taksówki, by sprawnie przemieścić się z lotniska lub dworca do hotelu. Zamawiają je także uczestnicy firmowych bankietów, pracownicy wysyłani w delegacje i praktycznie każdy, komu zależy na bezpiecznym dotarciu do domu w godzinach nocnych.
Bez wątpienia portal z ogłoszeniami taxi to duże ułatwienie, ponieważ zazwyczaj nie mamy nawet szansy na tak błyskawiczny przegląd wielu ofert, a podział na miejscowości i województwa znacznie ułatwia poszukiwania idealnej taksówki.