Jest takie miejsce, w którym tysiące, a nawet dziesiątki tysięcy ludzi w jednej chwili zanurza się w wirtualną rzeczywistość by wcielić się w rolę jednego z bohaterów świata zabijając złowrogie ziejące ogniem smoki, niebezpieczne demony i złych czarnoksiężników, którzy chcą panować nad całym światem…Tym miejscem jest gra Tibia, a jest to gra online dla wszystkich graczy, którzy są chętni w nią grać.

W tibii zostajesz jednym z 4 bohaterów ? możesz grać knightem ? rycerzem który mieczem, obuchem i toporem niszczy przeciwników, paladynem ? który przy pomocy kuszy, łuku czy nawet shurikenów i wsparcia świetych sił magii odpiera ataki nieumarłych przeciwników, druidem ? który swoimi leczniczymi siłami wspiera pozostałych wojowników w walce z przeciwnościami lub czarodziejem ? miotającym czarami na lewo i prawo potrafiącym zniszczyć nawet najsilniejszych przeciwników. Wybór profesji w tibi jak widać nie jest prostym, jakkolwiek istnieje pomoc, która jest w stanie pomóc z tym problemem, mowa o oficjalnej stronie fanowskiej TibiaSpy. Jeśli tylko będziesz potrzebował informacji czy też pomocy z gry tibia, możesz śmiało się z nią zapoznać.Na TibiaSpy znajdziesz również bardzo obszerne forum o tibii, na którym będziesz mógł pochwalić się swoimi osiągnięciami. Możesz wstawiać zdjęcia i filmy z wypraw i oglądać jak inni zabijają potwory z gry tibia. Możesz też zapytać się o porady na temat tego gdzie expić knightem druidem sorcem czy też paladynem.

Inni gracze chętnie pomogą Ci w Twojej grze i udzielą cennych wskazówek na temat tego jak możesz polepszyć swoje wyniki i jak zdobywać dużo złota w tibi.TibiaSpy rozumie, że nie samą tibia człowiek żyje, dlatego na forum znajdziesz też działy całkowicie niezwiązanę z tą grą. Możesz porozmawiać dosłownie o wszystkim w dziale ? pi razy klawiatura, czy też o innych grach rpg i mmorpg. Możesz też pochwalić się Twoją twórczością taką jak wiersze, rysunki czy nawet wyklejanki z makaronu Na stronie znajdziesz też sekcję Tibia Download – w której możesz pobrać najnowszego klienta gry, jak i wiele pomocnych programów. Takich jak program do robienia zdjęć ekranu z polowań, tibia na linuxa i wiele innych, zerknij tam od razu i przekonaj się sam jak wiele ciekawych rzeczy do pobrania związanych z Tibią tam znajdziesz.