Każdego roku wiele par młodych przystępuje do sakramentu małżeństwa potwierdzając tym samym swoją miłość oraz świętując ten fakt na weselu organizowanym po ceremonii ślubu. Fotograf i kamerzysta mają w tym czasie wiele pracy, uchwycenie każdej ważnej chwili wymaga skupienia i gotowości w każdej chwili.

Videofilmowanie i fotografia ślubna oprócz spokojnych momentów charakteryzuje się też chwilami w którymi operator kamery i fotograf muszą być bardzo czujni i wykazywać się nie lada refleksem aby zarejestrować każde wydarzenie która trwa przez kilka sekund jak na przykład wyjście z kościoła które wiąże się z rzucaniem ryżu, drobnych monet, puszczaniem baniek mydlanych itp. elementów.Jak wybrać sprawdzone osoby którymi są fotograf i kamerzysta na wesele ? Niezmienną zasadą jest doświadczenie w obsłudze ślubu i wesele oraz w celu zapewnienia sobie świetnej jakości fotografii oraz filmu , fotograf i kamerzysta na ślub musi dysponować profesjonalnym sprzętem fotograficznym i kamerą HD wysokiej klasy.

Nie ma się co łudzić że oszczędzania na usłudze foto-video poprzez zamówienie najtańszych ofert na rynku co wiąże się zawsze z używaniem gorszej jakości sprzętu nie odbije się na końcowej jakości otrzymanych materiałów. Obecna technologia oferuje nowożeńcom wysokiej jakości zdjęcia ślubne i filmy weselne, przez co mogą się oni cieszyć świetną jakością materiałów foto-video, dlatego też możliwości finalnych form zdjęć w formie drukowanej lub cyfrowej są różne.

Profesjonalne zdjęcia które są są rezultatem usługi jaką jest fotoreportaż z wesela można wywoływać na różne formaty a to wszystko dzięki ich wysokiej rozdzielczości oraz jakości. Również filmy weselne w jakości HD można oglądać na telewizorach o wysokich przekątnych ekranu.Wiele nowożeńców pyta jaki jest czas oczekiwania na gotowy film lub zdjęcia, ta sprawa zależy od osoby którą jest kamerzysta lub fotograf , czasy generalnie są różne , ogólnie przyjeło się że jeżeli firma lub osoba zajmująca się usługami foto-video pracuje sprawnie i na bieżąco fotografie ślubne jak i filmy weselne powinny być gotowe w czasie nie dłuższym niż dwa tygodnie. Jednak to jest sprawa indywidualna i jeżeli zakochanej parze zależy na czasie powinni przez rezerwacją usług foto-video zapytać o czas realizacji u usługodawcy który oferuje wideofilmowanie lub fotografię ślubną.