Naklejki wypukłe to nowy sposób na promowanie wizerunku firmy. Są atrakcyjne wizualnie, trwałe i stosunkowo tanie. Jednostkowy koszt produkcji jest niski a efekty jakie daje taka naklejka bardzo zadowalający.Specjalna technologia stosowana przy produkcji naklejek trójwymiarowych sprawia, że nadają się do użytku zarówno w pomieszczeniach jak i na zewnątrz.

Zastosowanie przezroczystej, poliuretanowej żywicy do pokrycia powierzchni naklejki oraz bardzo mocnego kleju sprawia, że naklejki wypukłe są niezwykle odporne nie tylko na zdrapanie i ścieranie ale również na działanie środków chemicznych, wody, niskiej i wysokiej temperatury oraz promieniowania ultafioletowego.
Naklejki wypukłe mogą mieć dowolny kształt i rozmiar. Nie ma też żadnych ograniczeń jeśli chodzi o kolory zastosowane na naklejkach. Dużo łatwiej i taniej jest wykonać naklejkę przypominającą firmowe logo niż np. metalowy breloczek o tym samym kształcie.

Na naklejkach wypukłych można umieścić np. logo wraz z danymi teleadresowymi lub tylko adres strony internetowej firmy.  Producenci wypukłych naklejek często oferują pełny zakres usług niezbędnych do wyprodukowania naklejek wypukłych, od projektu naklejki po jej seryjny druk i zalewanie żywicą.
Naklejki wypukłe ze względu na swoje właściwości doskonale nadają się do znakowania produktów firmy, np. mebli, samochodów, rowerów czy sprzętu AGD i RTV. Przyciągają wzrok bardziej niż zwykłe naklejki. Dużo trudniej jest też je usunąć. Produkty tego typu są też traktowane często jako gadżet firmowy pomagający budować pozytywny wizerunek firmy.