Zdrowe włosy dodają urody kobietom i mężczyznom

Zdrowe, zadbane włosy, dodają urody każdemu. Panie pięknie wyglądają z długimi, błyszczącymi włosami. Panowie mogą mieć krótkie, zadbane, ładnie przycięte włosy. Aby włosy były zadbane, należy codziennie je myć, podcinać przynajmniej raz w miesiącu, układać na co dzień. Panie częściej niż panowie stosują odżywki do włosów, pianki, lakiery, żele oraz środki nabłyszczające. Panowie troskę o włosy ograniczają do używania szamponu oraz żelu, brylantyny lub odrobiny lakieru (na duże wyjście). Obu płciom trzeba zalecić, aby za często nie suszyły włosów suszarką, bo w ten sposób najłatwiej je przesuszyć. Suche, matowe włosy, nikomu urody nie dodadzą. Nadużywanie prostownicy, karbownicy, lokówki czy falownicy także znacząco zniszczy włosy – jeśli jednak używamy tych urządzeń od czasu do czasu to włosy na pewno nie ucierpią.

shutterstock_213653917

Odpowiednie kosmetyki do włosów

Do włosów należy stosować odpowiednie kosmetyki – najlepiej przeznaczone do danych włosów: farbowanych, cienkich, suchych, mających skłonność do przetłuszczania się. Nie należy wierzyć w istnienie kosmetyków do wszystkich rodzajów włosów. Jeśli coś jest do wszystkiego to na pewno jest do niczego. Nie ma kosmetyków uniwersalnych, nie ma urządzeń dla wszystkich. W razie wątpliwości najlepiej poradzić się fryzjerki lub stylistki. Nie należy oszczędzać na kupnie kosmetyków do włosów. Na dobry szampon, odżywkę, lakier do włosów można wydać nawet 200 złotych. Bywają też dobre i tańsze kosmetyki- najlepiej wybierać kosmetyki nieperfumowane, nie testowane na zwierzętach, delikatne dla włosów. Jakość gwarantowaną mają kosmetyki kupowane w salonie fryzjerskim, jednak ich ceny do niskich bynajmniej nie należą. Nie warto kupować szamponów dla całej rodziny – mama może nabyć szampon do włosów farbowanych, tato przeciwłupieżowy, a dziecko może korzystać z szamponu, który nie podrażnia oczu.

Dbałość o włosy poprawi nastrój i podniesie atrakcyjność danej osoby. Nie ma nic gorszego od włosów zwisających w strąkach, tłustych i odbierających urodę.