Imprezy integracyjne – sposób na budowanie relacji pracowniczych

Dziś wiele firm w trosce o motywację i rozrywkę swoich pracowników organizuje im rożnego rodzaju imprezy integracyjne czy też imprezy firmowe. Imprezy integracyjne to dobry sposób na zawiązanie bliższych relacji między pracownikami, a także kształtowanie umiejętności współdziałania i pracy w grupach. Najbardziej efektywne w tej kwestii są rożnego rodzaju gry zespołowe, które wygajają od uczestników dobrej organizacji, komunikacji jak i szybkiego podejmowania decyzji. Imprezy firmowe mogą mieć charakter plenerowy lub tematyczny, tak aby zaspokoić oczekiwania nawet najbardziej wymajających klientów. Warto pomyśleć o imprezach integracyjnych, gdyż zadowolenie pracownika przekłada się na jego efektywność w pracy. A dobre relacje pomiędzy współpracownikami mają wartość bezcenną.

splashPlenerowe imprezy integracyjne to najczęściej wyjazdy kilkudniowe, kiedy uczestniczy dobrze się bawią, a zarazem aktywnie wypoczywają. Możliwych form rozrywki jest wiele, od gier paintball po quady, skutery wodne czy nawet pojazdy wojskowe. Firmy organizujące imprezy integracyjne oferują mnóstwo zróżnicowanych programów, tak aby każdy znalazł dla siebie coś interesującego. Ciekawą odmianą gier pomiędzy pracownikami jest teambuilding. Konkurencje teambuildingowe wymagają wykonania pewnego zadania w grupie. Są to jednak zabawy dosyć proste, dlatego każdy może wziąć w nich udział, niezależnie od wieku i sprawności fizycznej. Teambuilding to nie tylko dobra zabawa.

Tego typu imprezy integracyjne sprawiają, że pracownicy poznają się, uczą się współpracy, komunikacji, podziału ról, dążenia do określonego celu w grupie, a co najważniejsze zaufania względem siebie.
Jeszcze inną formą integracji są tematyczne imprezy firmowe. Imprezy tematyczne stanowią dobrą okazję do świetnej rozrywki w konkretnym klimacie, a także relaksu i aktywnego uczestnictwa w licznych konkursach. Bardzo popularne są imprezy integracyjne w klimatach PRL, Dzikiego Zachodu, w stylu hawajskim bądź gangsterskim. Ale propozycji firm organizujących imprezy firmowe jest wiele więcej. Tematyczne imprezy integracyjne pozwalają wcielić się w rolę, w którą na co dzień nie mielibyśmy okazji poznać. W ten sposób pracownik ma styczność z ciekawą kulturą. Dodatkową atrakcją jest często możliwość wygrania różnych gadżetów pamiątkowych.