Masz w szafie piękną, skórzaną torebkę i boisz się jej używać, żeby się nie zniszczyła? A może nie wiesz, jak o nią dbać, by zawsze wyglądała pięknie? Najszybszym sposobem na szybkie odświeżenie torebki ze skóry jest jej potarcie wewnętrzną stroną skórki od banana. Ten sposób wielu osobom może okazać się nieco dziwny, ale późniejsze polerowanie sprawi, że torebka odzyska dawny wygląd. Jej połysk będzie zdumiewający. Białe torebki lepiej zniosą czyszczenie delikatnym mleczkiem do demakijażu. Gdy kosmetyk wyschnie, należy lekko wytrzeć torebkę suchą i miękką szmatką. Bardzo ważne jest również działanie zgodnie z instrukcją.

Zawsze powinna ona być dołączona do kupowanej torebki. Wiele przydatnych informacji możemy także znaleźć na metce. Wnętrze torebki możemy delikatnie przecierać wilgotną szmatką. Zewnętrzną część powinniśmy czyścić tak, jak napisano w instrukcji. Można użyć specjalnego preparatu do pielęgnacji skóry lub skorzystać z niezawodnych, domowych sposobów.

Dobiera się je w zależności od tego, z jakiego rodzaju skory wykonana jest dana torebka. Inaczej postępuje się w przypadku torebki białej, kolorowej czy wykonanej ze skaju. Warto też poznać ogólne rady na temat pielęgnacji torebek. Musimy pamiętać, ze torebki nie lubią kurzu. Jeśli na przykład wiemy, że przez dłuższy czas nie będziemy używać danego dodatku, dobrze jest ją poprawnie zabezpieczyć przed zakurzeniem się. Można włożyć ją reklamówki, uprzednio zawijając w bawełniana szmatek czy flanelową koszulkę. Kiedy przechowujemy torebkę przez dłudzy czas nienoszoną, warto co jakiś czas zaglądać o szafy i sprawdzać stan naszego dodatku.

Gdy torebka jest już zakurzona, najlepiej przetrzeć ją miękką ściereczką. Dobra będzie ircha, mikrofibra czy delikatne ściereczki do okularów. Lepiej nie przenosić w torebce ze skóry czy tez jakiejkolwiek innej takich produktów żywnościowych, które mogą się wylać i zabrudzić torebkę, na przykład soków, jogurtów. Do takich rzeczy lepiej przewidzieć osobną reklamówkę, którą w razie ubrudzenia można po prostu wyrzucić. Musimy też pamiętać o ostrożności w wielu miejscach, gdzie nasza torebka damska może zostać uszkodzona, na przykład w zatłoczonym środku komunikacji miejskiej, w zakładzie fryzjerskim czy u kosmetyczki.
Aby zapobiegać trudnym do usunięcia wnętrza zabrudzeniom torebki, lepiej nie wkładać do niej niezakręconych długopisów czy piór, kremów bez zakrętek czy otwartych napojów. Stosowanie się do powyższych rad sprawi, że torebka będzie zawsze piękna, a my będziemy mogli się nią cieszyć jeszcze dłużej.