Zima zbliża się coraz bardziej, już mamy do czynienia z nocnymi przymrozkami, dlatego powoli warto się przygotować do niej poprzez zakup odpowiedniej odzieży zimowej. Jak wybrać ją i na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Pierwszą rzeczą na co warto zwrócić uwagę przy zakupie kurtki zimowej to materiał z jakiej jest wykonana. Najlepszym rozwiązaniem są kurtki zimowe która wypełnione są puchem gęsim który najlepiej izoluje i chroni nas przed wychłodzeniem, ale także spotyka się kurtki wykonane z Gore-texu. Pozwala on na regulację temperatury ciała a także pozwala skórze oddychać. Przy tej okazji warto zwrócić uwagę na to czy kurtka posiada laminowane szwy. Zabezpieczają one przed przemakaniem kurtki w miejscach gdzie to jest najbardziej prawdopodobne.

Kolejnym elementem jest kaptur. Zalecany aby on był w jednym z dwóch wariantów. Pierwszy to kaptur z możliwością odpięcia a druga możliwość to kaptur chowany do specjalnej kieszeni umieszczonej w kołnierzu kurtki.
Mniej ważnym elementem jest ilość kieszeni. Tutaj każdy z użytkowników musi sam określić ile ich potrzebuje.
Obecnie wielu producentów oferuje kurtki zimowe których ceny są w bardzo dużym zakresie. Biorąc pod uwagę jakość wykonania do ceny to oferta dwóch firm przedstawia się najlepiej są to:Campus i Alpinus. Producenci Ci oferują produkty wysokiej jakości które są uznawane przez wielu użytkowników.
Mając już wybraną kurtkę możemy się nie obwiać o zimową aurę.