Nie tylko młode dziewczyny i kobiety mogą dobrze wyglądać w każdej sytuacji, chociaż faktycznie to do nich jest kierowanych większość sklepów sieciowych oraz ich oferta. Na szczęście istnieje również wiele eleganckich butików, które proponują nowoczesną odzież dla pań w każdym wieku. Oczywiście pieniądze i pełna szafa wcale nie wystarczą do tego, by wyglądać atrakcyjnie w swoich strojach. Wiele zależny od naszych umiejętności, wyborów, postrzegania siebie i pewnego wyczucia. Kiedy brak nam tych cech, być może warto poradzić się zaufanej osoby, która zna się na modzie bądź wybrać się do stylisty. Tak, czy inaczej istnieje przynajmniej kilka zasad dobrego wyglądu, niezależnie od wieku.

  1. Znajdź swój styl
    Nie musisz nikogo naśladować, wręcz przeciwnie. Lepiej odnaleźć typ ubrań, w których dobrze się czujemy i na tej podstawie skompletować garderobę z pasujących do siebie rzeczy, Wtedy nie potrzeba nam będzie dużej ilości ubrań, ponieważ zawsze uda nam się stworzyć stylizację z tego co już mamy. Nie musisz kupować kobaltowych czy fuksjowych ciuchów, jeżeli ten kolor do Ciebie nie przemawia. Zostań przy swoich sprawdzonych barwach.
  2. Nie kupuj za małych ciuchów
    Być może wydaje Ci się, że w za małych ubraniach będziesz wyglądać szczuplej, ale to nie prawda. Jedyne, co uwydatnisz to mankamenty sylwetki a dodatkowo będziesz się prezentować nieelegancko. Nie ma sensu kupować też ubrań z myślą o przyszłej wadze, zawsze w sklepie weź rozmiar, który nosisz i który nie sprawi, że będą Ci wystawać boczki, przecież liczby na metce i tak nikt nie widzi.
  3. Wyrzuć za duże stroje
    Co prawda oversize jest w modzie, ale kupowanie specjalnie obszernych ubrać, by ukryć niezbyt jędrne ciało czy krągłości sprawi, że będzie wyglądać na jeszcze większą, a poza tym niestety takie za wielkie ubrania sprawiają niechlujne wrażenie. Dodatkowo zwracają niepotrzebną uwagę innych nie koniecznie na to, na co chciałabyś.