Wygrywanie nie jest wcale łatwe. Nigdy nie możesz mieć pewności, że obstawione przez Ciebie spotkanie zakończy się wytypowanym przez Ciebie rezultatem. Jedyne co powinno się zrobić to zmniejszać ryzyko przegranej, co w rezultacie oznacza zwiększanie prawdopodobieństwa sukcesu. Zawsze musisz starać się być inteligentniejszym albo to od zakładu sportowego, albo, w sytuacji giełdy zakładów, od innego gracza.

Polega to na tym, że jesteś zobowiązany by podejmować właściwe decyzje na podstawie uzyskanych danych. Bardzo dobra informacja jest bardzo ważna, ale nie wystarczy by odnieść sukces. Kluczowy jest sposób jej przetwarzania. Niektórzy zaawansowani gracze prawie zawsze rezygnują z wnikliwej analizy bo są na bieżąco i nie mają potrzeby korzystać np. z archiwum. Intuicja też jest bardzo ważna. Dlatego najlepiej typować te dyscypliny, które będą Wam najbliższe. Jeśli jesteś fanem siatkówki, to skup się tylko na tej dziedzinie. Pamiętaj tylko aby wspomagać się odpowiednimi badaniami przed zawarciem kuponu. Gra systemowa na pewno się kalkuluje na nasz zysk, odkryli je świetni matematycy i typerzy, którym rachunek prawdopodobieństwa i cała analiza typów jest nieobca.

Oczywiście fakty mówią same za siebie, systemy bukmacherskie to fantastyczny sposób na pieniądze bez dużego ryzyka. Należy jednak pamiętać, że żaden system nie będzie efektywny jeżeli nie wytypujecie dobrze większości zdarzeń. Jednym z najpopulraniejszych jest sposób progresji remisowej. System ten polega na ciągłym obstawianiu danego typu, aż do momentu jego trafienia, takie systemy bukmacherskie często wiążą się z większym nakładem finansowym w dalszym etapie realizacji. Przykładowo zaczynamy system od 10zł. Stawiasz 10zł na remis wybranej przez grającego drużyny, pada inny wynik niż remis, zatem w kolejnej kolejce typujesz znów na remis wytypowanej drużyny przy czym tym razem podwójną stawkę niż wcześniej zatem 20zł itd. Ważne by nie opuścić żadnego meczu wybranej przez Ciebie drużyny i stawiać w każdym meczu na jej remis aż wygramy. Jak tylko trafimy obstawiony przez nas zakład wybieramy kolejną drużynę, której remis będziemy obstawiać.