Jest jednym z najpiękniejszych miast w Polsce, a wycieczki po jego najpiękniejszych zakątkach każdemu z nas mogą sprawić wiele radości. Wrocław to raj dla miłośników sztuki i historii, a z piękną architekturą można się tu spotkać niemal na każdym kroku. Gdzie szukać najwspanialszych przykładów dawnego budownictwa?

Większość z nas poznawanie tego miasta zaczyna na Ostrowie Tumskim. Jest to miejsce wyjątkowe, którego w czasie zwiedzania stolicy Dolnego Śląska nie można pominąć. To tu znajdują się najsłynniejsze atrakcje turystyczne, jakimi może się pochwalić Wrocław. Ostrów Tumski, jako najstarsza część miasta, ma się czym pochwalić, a panująca na jego terenie atmosfera może zachwycić wszystkich turystów. Najważniejsze atrakcje tej części miasta są związane z zabytkami sakralnymi, co wynika z historii tego miejsca.

Niewielki kościół św. Marcina, który powstał w miejscu dawnej kaplicy zamkowej, jest jednym z ciekawszych zabytków na terenie Ostrowa. Świątynią, do której w czasie wycieczki po Wrocławiu koniecznie trzeba zajrzeć, jest gotycka katedra św. Jana Chrzciciela. Jej charakterystyczne wieże oraz wspaniałe wyposażenie zachwycają miłośników sztuki sakralnej, którzy przybywają do Wrocławia z odległych zakątków Polski. Cennym zabytkiem Ostrowa Tumskiego jest też XIII – wieczny kościół św. Idziego, znajdujący się tuż przy katedrze. To najstarszy zabytek architektury sakralnej, jakim może się pochwalić Wrocław, zatem i jemu w czasie wycieczki należy poświęcić nieco uwagi. Atrakcje Ostrowa Tumskiego to nie tylko piękne budowle, ale i muzealne eksponaty. Miłośnicy historii koniecznie powinni zajrzeć do tutejszego Muzeum Archidiecezjalnego, uznawanego za jedną z najważniejszych i najciekawszych placówek muzealnych na terenie państwa polskiego.