Znaczenie powietrza

O ile jeszcze dziesięć lat temu, mało kto doceniał potrzebę oddychania świeżym powietrzem, a temat smogu, nie był właściwie poruszany w mediach, to współcześnie większość z nas, ma już pełną świadomość, jak fatalnej jakości powietrzem oddychamy na co dzień. Przekroczenie wszelkich wskaźników i granic, które wyznaczają czystość powietrza, to w miesiącach zimowych i letnich, norma dla większości dużych miast. Jeszcze gorzej jest w niewielkich miejscowościach, zwłaszcza tych leżących w dolinach, gdzie większość mieszkańców, pali w piecu, wszystkim, co tylko jest łatwopalne, za nic mając sobie zdrowie swoje i sąsiadów. To powietrze przedostaje się następnie do naszych domów, bez względu na to, jak zamknięte mamy okna. O ile bowiem jesteśmy w stanie uchronić się przed pyłem, czy zanieczyszczeniami ciężkimi, to substancje chemiczne bez większych problemów dotrą, do wydawałoby się bezpiecznego domu. Chodzi tu oczywiście o Pyły zawieszone PM2.5, PM10 (wyznacznik smogu), lotne związki organiczne (np. benzoapiren), alergeny roślinne i zwierzęce, kurz domowy, który jest silnym alergenem, czyli znane nam wszystkim roztocza oraz, bakterie i wirusy. Z tymi substancjami poradzi sobie natomiast renomowany oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier 2s, który znaleźć możemy choćby pod tym adresem: https://homespot.pl/xiaomi-air-purifier-2s-oczyszczacz-powietrza

 

Działanie urządzenia

Oczyszczacz Xiaomi 2s to odpowiednie urządzenie, dla każdego, kto chcę dbać o jakość powietrza w swoim domu czy też nawet miejscu pracy. Urządzenie to jest niezwykle wydajne i szybkie w działaniu. Oczyszczenie powietrza w małym pokoju biurowym, trwać będzie dosłownie kilka minut. Jeśli zależy nam na oczyszczeniu powietrza w dużym salonie, to potrzebujemy ledwie dziesięciu minut. Dodatkowo w odróżnieniu od wielu urządzeń tego typu, ten odświeżacz, praktycznie nie emituje hałasu. Podczas pracy wydaję bowiem dźwięki o wysokości trzydziestu dwóch decybeli. Kolejną zaletą jest energooszczędność. Praca oczyszczacza, nie jest dla nas droższa niż działanie żarówki energooszczędnej. Co więcej, model ten jest prawie o czterdzieści procent mniejszy od poprzedniej wersji odświeżacza, a jednocześnie nie traci nic na wydajności. Posiada też zaczerpnięty z silników samolotowych, aerodynamiczny system ciśnieniowy. Ten wciąga powietrze do środka, a następnie wyrzuca w górę z bardzo dużą siłą. Samo urządzenie możemy włączyć i wyłączyć oczywiście zdalnie i może ono pobierać powietrze z każdego kierunku. To znaczy, że oczyszczacz „wymieni” nam powietrze dosłownie w każdym zakamarku mieszkania. Wrażenie też robi trójwarstwowa konstrukcja Mi Air Purifier 2 z filtrem EPA o niezwykle wysokiej gęstości, która pozwala urządzeniu zatrzymać cząsteczki większe niż 0,3 μm. Jednocześnie filtr z węglem kokosowym skutecznie usuwa formaldehyd, a także wszelkie substancje szkodliwe, a nawet nieprzyjemne zapachy. Obsługa odświeżacza jest natomiast bardzo prosta. Nie musimy nawet szczególnie pamiętać o wymianie filtra. Wystarczy, że zamontujemy odpowiednią aplikację i kiedy tylko stanie się to niezbędne, to urządzenie samo da nam znać, że konieczna jest jego wymiana.

 

Dla kogo jest odświeżacz?

Czyste powietrze jest oczywiście dla wszystkich i każdy domownik czy pracownik w biurze powinien z poszanowania dla własnego zdrowia, oddychać jak najczystszym powietrzem. Smog nie tylko bowiem wpływa na nasze samopoczucie, ale realnie skraca nam życie i działa zabójczo zwłaszcza na te osoby, które mają problemy z układem oddechowym lub pracą serca. Jednak oczyszczacz jest potrzebny zwłaszcza małym dzieciom, które są szczególnie narażone na działanie wszelkich szkodliwych substancji, ze względu na niską odporność organizmu i nie do końca wykształcone mechanizmy obronne. Szczególnie wrażliwe na działanie kurzu, zanieczyszczeń i substancji chemicznych są dzieci ze zdiagnozowanym atopowym zapaleniem skóry, cierpiące na łuszczycę oraz alergicy. Także dorośli cierpiący z powodu alergii, powinni zainstalować oczyszczacz. Zwiększy on nie tylko komfort ich życia, ale też zredukuje możliwość zetknięcia się z niepożądanymi substancjami. Urządzenie jest także wskazane w przypadku osób starszych, zwłaszcza cierpiących na zaburzenia układu oddechowego i w przypadku palaczy. Ci bowiem szczególnie zanieczyszczają powietrze w swoim najbliższym otoczeniu i zainstalowanie oczyszczacza powietrza, podniesie znacznie komfort ich życia. Dodatkową korzyścią z posiadania urządzenia, będzie mniejsza ilość kurzu, zbierająca się na meblach.